Julhälsning med framtidstro
2008-12-19
2008 har varit ett spännande år. Vi har expanderat både här hemma i Dalarna och i Gävleborgs län där vi fått allt fler uppdrag. Det största som hänt under året är lanseringen av vår egen tidning c/o Dalregementet. Tidningen om och med regementets cirka 130 företag.
Under året har c/o Dalregementet kommit ut två gånger och mottagandet har varit över förväntan både från företagen på området och från läsarna ute i länet. Efter julledigheten börjar vi planera för nästa nummer som kommer att fyllas med ännu fler intressanta reportage om områdets etablerade och nya företag.
Trots rådande konjunkturläge satsar Reporter.se på framtiden och tror på expansion även under 2009. För att kunna möta det ökande informationsbehovet hos våra befintliga och nya kunder och säkra våra högt uppsatta kvalitetskrav har vi anställt ytterligare en person som tillträder i februari. Det är en person med lång journalistisk bakgrund som motsvarar våra och kundernas förväntningar. En närmare presentation kommer efter nyår.
Under 2009 kommer vi att lägga mer tid på marknadsföring av kombinationen ”texter/bilder på hemsidor, nyhetsbrev, webb-TV och kundtidningar”. Vi tror många kunder kan ha stor nytta av en väl planerad informationsstrategi över lång tid där alla våra tjänster varvas jämnt över året.
Vi vill tacka alla trogna kunder och önska nya varmt välkomna!
God Jul och Gott Nytt År!
Sofia Edvardsson